ramecek4
ramecek3
ramecek2
seda lista
ramecek1
seda lista

Světelný servis.cz - informace o lED svítidlech

Množství světla (svítivost), vydávané světelným zdrojem (klasická žárovka, zářivka, úsporná žárovka (přesněji kompaktní zářivka), LED žárovka nebo jakýkoliv jiný zdroj světla), je udáván v jednotkách světelného toku lumenech (značka lm), nebo v kandelách (značka cd).

Na obalu svítidla je uvedena svítivost v jednotkách lumen společně s příkonem ve Watt, chomatičností v Kelvin, napětím ve Volt, CRI (viz dále), životnost v hodinách a záruka výrobce.

Množství lumenů, které svítidlo vysílá, je právě to, co si kupujeme. Údaj ve wattech udává, co za svícení budeme platit. Je zřejmé, že snahou kupujícího je pořídit požadované množství světla za co nejméně peněz, tedy spotřebované elektřiny. Budeme tedy hledat svítidlo či více svítidel, která budou dávat nejvíce lumenů na 1 W elektrického příkonu. Je však účelné přihlédnout i na hodnotu CRI, životnost svítidla a délku záruky. Na základě našich zkušeností, doporučujeme zákazníkum zvolit svítidla renomovaých značek.

Počet lumenů na jeden Watt (lm/W) je důležitá veličina, s názvem měrný světelný výkon a značí se P. Známe-li měrný světelný výkon a spotřebu světelného zdroje ve wattech, snadno, pouhým vynásobením obou číselných údajů, získáme tok světla v lumenech.

LED žárovky neobsahují žádné infračervené ani škodlivé ultrafialové záření.

Start LED žárovek je okamžitý a svítí ihned po zapnutí plným výkonem, na rozdíl od klasických zářivek, kde pozvolna dochází k ustálení výboje na pracovní teplotu.

Barva světla LED žárovky je v barevném spektru na úrovni barvě denního světla, které je oproti nevýraznému, umělému světlu běžných zdrojů jasné a lidské oko jej vnímá jako přirozené.

Přirozené denní světlo snižuje napětí v očích a únavu, zlepšuje ostrost vidění, potlačuje pocit úzkosti a zhoršené nálady, zvyšuje aktivitu a celkově působí na lidský organismus pozitivně.

Teplá bílá barva světla je určená pro relaxační prostory (obývací pokoje, ložnice), protože navozuje atmosféru klidu a pohody.

Standardní požadavky na osvětlení (lux)

Chodby a orientační osvětlení : 75 lx

Obytné kuchyně, WC a koupelny: 100 lx

Haly a objekty s požadavkem četby na lůžku: 150 lx

Obytné místnosti s místním osvětlením: 50 – 100 lx

Pracovních prostory bez místního osvětlení: 200 – 500 lx

Společenské místnosti: 200 – 300 lx

Objekty pro studium, psaní, kreslení a kuchyňské práce: 300 lx

Objekty pro jemné a ruční práce: 500 lx

 

Tyto požadavky je při výběru svítidel vzít v úvahu a proto poskytujeme našim zákazníkům službu zápůčky.

Zákazník si tak může svítidla vyzkoušet na místě, kde je hodlá instalovat a zvolit optimální variantu při výběru.

seda lista
podklad-footer2

Základní informace o LED svítidlech

podklad-footer3

Tabulka barevné teploty světla a standardní požadavky na osvětlení

podklad-footer5

Základní typy patic svítidel

podklad-footer6

Index podání barev - CRI (color rendering index)

Index podání barev CRI

Index podání barev Ra je hodnocení věrnosti barevného vjemu, který vznikne osvětlením z nějakého zdroje, v porovnání s tím, jaký barevný vjem by vznikl ve světle slunce. Hodnota Ra může být od 0 do 100. Podle Wikipedie

Čím je vyšší hodnota CRI je, tím přirozenější barvy u osvětlených objektů vnímáme. U nízkých hodnot CRI vykazují osvětlené objekty nepřirozené barvy, což je zejména při osvětlení zboží v obchodech nepřijatelné.

podklad-footer4

Kalkulátor spotřeby - cenová nabídka

ramecek5

Prostřednictvím našeho unikátního kalkulátoru spotřeby a úspory, pro vás zpracujeme cenovou nabídku

seda lista

LED osvětlení, showroom, prodej a montáž

svûteln˘-servis-hlaviãka-web
napište nám
napište-nám
Hledání na webu

Olbrachtova 1946/64, Praha 4, vestibul metra Budějovická, tel: 602 227 573